TÜRKİYEM ORTAOKULU OKULUMUZDA

TÜRKİYEM ORTAOKULU OKULUMUZDA
Türkiyem Ortaokulu Öğrenci ve Öğretmenleri okulumuzu ziyaret ettiler. Okul yöneticimiz Hümeyra Alagöz ,meslek öğretmenlerimiz  Elif Yıldırım ve Tülay Kutlu nezaretinde okulumuz ve bölümlerimiz  öğrencilerimize tanıtıldı.Mesleki laboratuvarlar gezdirildi. Sağlık Liselerini merak eden Öğrencilerin sorularına cevap verildi.  İleride meslek seçimlerinde kararlarını kolaylaştırmak adına ; Elif Yıldırım Hocamız:
 
Meslek seçimi neden hayatınızın dönüm noktalarından biridir ?
 
Çünkü meslek seçmek hayat biçimini seçmektir.
 
Bir çok insan seçmiş olduğu mesleğin getireceği hayat biçimini bilmediği veya incelemediği için başarısız ve verimsiz olmaktadır. Bu sonucu yaşamamak için her bireyin cevaplaması gereken bazı sorular olmadır.
 
Kendinize şu soruyu sordunuz mu?
 
10 yıl sonra nasıl bir yaşam  istiyorum ,nasıl bir iş ,nasıl bir işyeri, nasıl  bir ev, nasıl  bir aile ,nasıl  arkadaşlar nasıl sosyal yaşam gibi soruları sorarken devamında istediğim bölüm bana bir meslek kazandıracak mı ? Kazandığım mesleği severek yapacak mıyım? Öncelikle gençler bilmeniz gereken hangi meslek olursa olsun sevmeniz lazım . severek yapacağınız meslekte hem mutlu hem başarılı hem de daha verimli olursunuz.
 
Sağlık sektöründe bu konuların yanında daha da önemlisi mesleğin ufacık bir hatayı kabul etmemesidir. Telafisi olmayan bir meslektir. İnsan ve vicdanı arasındaki ince noktadır.  Her zaman ki sloganımız   ‘SAĞLIKLI İNSAN SAĞLIKLI NESİL.’ diyerek öğrencilerimize başarılar diledi.  Türkiyem Ortaokulu mesleki rehberlik çalışmaları kapsamında gerçekleştirdikleri okul gezimizden dolayı kurumumuza teşekkürlerini ilettiler.  

Yorum Yaz

Yorumlar

Henüz bir yorum eklenmemiş ilk yorum ekleyen siz olun!