14 MART FARKIYLA ÖĞRETMENLER GÜNÜ...

 14 MART FARKIYLA ÖĞRETMENLER GÜNÜ...

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Bizler de 14 Mart Sağlık Koleji olarak Öğretmenler Günü’nü güzel bir etkinlikle kutladık.

 

Atatürk´ün 24 Kasım 1928 yılında ´başöğretmen´ sıfatını alması vesilesiyle, 24 Kasım gününü her yıl Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Biz de bu özel günü hazırladığımız renkli ve eğlenceli bir programla kutladık. Kurucumuz Sayın Sadettin Çekmegil’in konuşmasıyla başlayan program, öğretmenlerimizden Tülay Kutlu’nun konuşmasıyla devam etti. Daha sonra öğrencilerimiz, hazırlamış oldukları bol eğlenceli Hababam Sınıfı gösterisini alkış ve kahkalar eşliğinde sahnelediler. Devamında öğretmenlerimiz için hazırlanan slayt gösterisi sunuldu. Keman, bağlama, org, darbuka ve klarnetten oluşan canlı müzik eşliğinde öğrencilerimiz, öğretmenleri için hazırlamış oldukları şarkıları seslendirdiler. Programın sonunda müdiremiz Sayın Hümeyra Alagöz, öğretmenlerimizi karanfiller eşliğinde sahneye davet etti ve hep beraber “Hayat Bayram Olsa” şarkısı eşliğinde program tamamlandı.

Gün sonunda okulumuz 14 Mart Sağlık Koleji değerli öğretmenlerimiz için yemekli bir akşam programı hazırladı. Kurucumuz, idaremiz ve öğretmenlerimizin eşli katılımıyla gerçekleştirilen gecede öğretmenlerimizi hediyelerle karşıladık ve saz ekibi eşliğinde öğretmenlerimizin de bir zat katılımıyla katılımcılara unutulmaz bir müzik ziyafeti sunuldu. Etkinliklerde görev alan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten tebrik eder ve teşekkürlerimizi sunarız.

Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözünden yola çıkarak, tarihiyle övünen, kendine güvenen bireyler yetiştiren tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlarız. 

Yorum Yaz

Yorumlar

Henüz bir yorum eklenmemiş ilk yorum ekleyen siz olun!