14 MART SAĞLIK KOLEJİ İLK MEZUNLARINI VERDİ…

14 MART SAĞLIK KOLEJİ İLK MEZUNLARINI VERDİ…

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 14 Mart Sağlık Koleji anestezi teknisyenliği ve hemşirelik bölümü son sınıf öğrencilerinin mezuniyet töreni kolumuzda gerçekleşti.

Törene , kurucumuz Sadettin Çekmegil, okul öğretmenleri, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı. Törene ilgi ve katılımın yüksek olduğu gözlendi.

Program , saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kurucumuz Sadettin Çekmegil, Okul Müdürü Hümeyra Alagöz , Müdür Yardımcısı Murat Avcu’nun konuşmasıyla devam etti.

Daha sonra program dereceye giren öğrencilerimize plaket verilmesi, bayrak ve flama teslimi, mezun olan öğrenciler adına Zeynep Nida Tabaş’ın konuşması, okul 1. Si Saadet Şahin’in yaş kütüğüne plaket çakması, mezuniyet belgelerinin sınıf öğretmenleri tarafından takdim edilmesi, meslek öğretmeni tarafından Meslek Andı’nın okutulması ile 14 Mart Sağlık Koleji mezuniyet programı sona erdi.

Programda konuşma yapan konuşmacılar, içinde bulunduğumuz haftanın önemli günler barındırdığını belirterek tüm öğrencilerin 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası ve 19 Mayıs Gençlik ve spor Bayramını kutladılar.

Programda duygusal anlar yaşandı. Mezun olan öğrenciler sevinçlerini mezuniyet keplerini havaya atarak yaşadılar.

Yorum Yaz

Yorumlar

Henüz bir yorum eklenmemiş ilk yorum ekleyen siz olun!