14 MART AİLESİ ATASINI BUGÜN DE UNUTMADI...

14 MART AİLESİ ATASINI BUGÜN DE UNUTMADI...

Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün 79. Ölüm yılı dönümü münasebetiyle hazırlamış olduğumuz anma programı Okul Müdüremiz Hümeyra ALAGÖZ’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlamıştır.

Alagöz konuşmasında;

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün 10 Kasım 1938’de ebedi aleme intikal edişi hiç kuşku yok ki Türk ulusunu derin bir üzüntüye sevk etmiştir. O’nun ani ve apansız aramızdan ayrılışı bütün Türk halklarını da derinden sarsmakla kalmamış, dünya üzerinde diğer milletler arasında da büyük bir yankı uyandırmıştır.

İşte, bütün 10 Kasım’lar bu yüzden ulusça içinde bulunduğumuz mateme rağmen; Atatürk’ün fikirlerinin en iyi bir şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olarak kalmalıdır. 10 Kasım’lar da bizler onu her seferinden daha da iyi anlayarak, düşüncelerinden en üst düzeyde istifade ederek, ilmin ve fennin ışığında ülkemiz ve ulusumuz için daha iyi neler yapabiliriz sorusuna cevaplar aramalı ve de vakit geçirmeden hemen işe koyulmalıyız. Onun izinde yürüyen ve ulaştığı noktayı daha ilerilere taşıyacak bir kuvvetin varlığını damarlarındaki asil kanda hissetmekte olan Türk evladı, kendisinden beklenen başarıyı elde etmektedir ve etmeye de devam edecektir...

 Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk'ü özlem, saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz diyerek sözlerine son verdi.

Ardından öğrencilerimiz Atatürk’ten ‘Son mektup’ ve’ Bir Tutkudur Mustafa Kemal ‘adlı şiirleri okudular. “uykusuz geceler “ adlı oratoryo çalışması sunuldu. Okul koromuz Atatürk’ün sevdiği Şarkıları söyledi. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ataya cevabı içten duygu ve samimiyetle öğrencilerimiz tarafından seslendirildi.

Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder;

14 Mart Sağlık Koleji Ailesi olarak bir kez daha yineleyerek; Sen ebedi mekânında rahat uyu Atam ! Bizler emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman olduğu gibi gönülden sahip çıkacak ve sana layık bir ulus olmaya devam edeceğiz.

                                                                                                                                                                              Ruhun şad  mekanın cennet olsun.

Yorum Yaz

Yorumlar

Henüz bir yorum eklenmemiş ilk yorum ekleyen siz olun!